DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Tantrajóga

Podrobnosti o připravovaných kurzech najdete v sekci "kurzy a semináře"
 
 
Více o Mohendžodáru:
 
Autorkou článků je MUDr. Monika Sičová
 
Mohendžodáro - tantrické cvičení pro ženy
 
Ženy mohou mít ze cvičení Mohendžodáro mnohostranný užitek. A to na několika úrovních - zdravotní, tělesné, energetické, při milování a při orgasmu.
 
Tělesné:

Svaly vagíny a pružnost jejích stěn
Mohendžodáro posiluje svaly pánevního dna a dělohy. Vagina (pochva) ženy všeobecně po porodu ztrácí pružnost, vlastně se porodem dítěte vytahá a rozvláční a není již tak pevná jako u mladé dívky. Stěna vaginy a její pružnost je také ovlivnována hladinou estrogenů (ženských pohlavních hormonů) v krvi.

Při cvičení Mohendžodára se stěna vaginy stane uzavřenější, pevnější, pružnější. Z čistě zdravotního hlediska to u starších žen znamená odstranění problémů s močením, s inkontinencí, s prolapsem (propadem) dělohy. Protože se při cvičení intenzivně prokrvuje vagina a pánevní dno, tak se výrazně zmenšuje riziko opakovaných zánětů a výtoků a krvácení.

Toto cvičení je například oproti klasicky podávaným lékům z lékárny daleko lepší. Odstranuje totiž příčinu přímo, bez působení chemických látek a navrací pánevní dno a vaginu k harmonii a zdraví. Je třeba ovšem cvičit delší dobu, nejlépe se nejprve přihlásit do kurzu a naučit se důkladně toto cvičení cvičit, protože jinak člověk velmi brzy ochabuje ve svém úsilí. Známe svoje Papenhajmské!

Neobvyklé téma - Hemeroidy
Další zdavotní efekt je ten, že se výrazně posilují rektální svaly, to znamená řitní svěrače a svaly pánevního dna. Je to nejlepší prevence proti opakujícím se hemeroidům. Pomůže totiž zduřelou sliznici a vystouplé žíly hemeroidů zmenšit a vrátit do původní polohy, tak aby nebolely a nekrvácely. Částečně také působí na sliznici tlustého střeva a konečníku a tak snižuje riziko zánětu (45%).

Estrogeny a krása
Při cvičení se uvolnuje do těla velké množství estrogenů. Mohendžodáro totiž aktivuje žlázy s vnitřní sekrecí a ty začnou ve větší míře produkovat estrogeny. Tělo ví, jak velkou hladinu estrogenů potřebuje a samo si jí reguluje. Všeobecně se od dvacátého roku věku produkce estrogenů snižuje, protože žlázy se postupně unavují a zanášejí různými toxiny. Takže tento cvik zachovává dynamiku mládí. Pokud si chcete zachovat dlouho svěžest a pocit mladosti, je tento cvik vynikající. Ženy, které pravidelně cvičily toto cvičení jsou známé svou krásou a svěžestí do vysokého věku. Je to jednoduchý recept na věčné mládí. Protože pohlavní hormony ovlivnují to, jak se člověk ve skutečnosti cítí, jestli se cítí nabitý nebo povadlý a unavený.

Syntetický estrogen, který vám podává lékař je ve skutečnosti velmi škodlivý a vůbec nerespektuje přirozené cykly v těle. Naopak uměle vyvolá vysokou hladinu a ve skutečnosti tak poškozuje tělo. Nejhorší jsou v tomto smyslu injekce estrogenů a tělíska, která se implantují do podkoží. Žena je krásná pokud má dostatek estrogenů, žena je povadlá a nepřitažlivá, má li estrogenů málo.
 
 
 

Asána šťavnatá joni
Pánevní dno není uzpůsobeno tlaku břišních orgánů

Cvičení Mohendžodáro trénuje jednotlivé svalové skupiny pánevního dna. Je to isolovaný trénink jeho jednotlivých částí. Toto je nejlepší škola pro ženy, tyto cviky se běžně necvičí a přitom tvoří tajemství šťastného ženství, milování a orgasmu.

Jak je to možné? Je to dáno tím, že pánevní dno se vyvíjelo v době, kdy lidé ještě běhali po čtyřech. Zkuste si naschvál kleknout na všechny čtyři a uvidíte, kde spočívá váha břicha!!! Na břišní stěně, vepředu!! Proto je také břišní stěna náležitě vybavená! Několik vrstev svalů, které se navzájem kříží a překrývají. O tom by Vám mohli studenti medicíny vyprávět, jak je břišní stěna složitá!

Ale pánevní dno? Naopak. Tvořilo kdysi pouze jakousi pomyslnou bariéru, jednoduchý uzávěr směrem dozadu. Příroda nikdy nevytváří nadbytečné věci. Jednoduchá vrstva svalů. Místo pevné zdi, tenká příčka.

Potom se ale stalo to, že se člověk velice rychle napřímil. (Myšleno rychle z evolučního hlediska ). A najednou veškerá váha břišních orgánů spočívala na pánevním dně.

Tomuto místu se v medicíně říká Locus Resistentiae minoris, místo nejmenšího odporu. A proto má většina žen s tímto místem problémy, ať už to ví, nebo neví. Svaly pánevního dna ochabují, povolují se a uvolňují. Největší vliv má tlak plodu, těhotenství, vlastní porod, přirozené ochabování vlivem věku, postupné snižování hladiny estrogenů.

Svaly se povolí a představte si je jako látku, která ochable visí dolů. To způsobuje v pozdějším věku problém o kterém se málo hovoří: inkontinenci, prolaps dělohy, poruchy močení. Něco o čem si ženy myslí, že tomu nelze zabránit, anebo jedině tak, že si koupí inkontinenční vložky anebo půjdou na operaci!

Ale opak je pravdou!!! V Šumperku jsem cvičila se skupinkou žen. Jedna solidní dáma, na otázku proč je na semináři skepticky odpověděla: „ jsem tu proto, abych se přesvědčila, jestli to o čem hovoříš na svých přednáškách, jestli je pravda.“

O měsíc později mi s díky vyprávěla svůj příběh: „ byla jsem zoufalá, na nemocenské. Měla jsem problémy s udržením moči, dokonce jsem už ani nemohla dojít do města. A tak mi nezbylo nic jiného. Každé ráno jsem hodinu cvičila v posteli první asánu, naučila jsem se cítit jak proudí moje energie z první čakry směrem do těla. Byla jsem tak posedlá svou vlastní ženskou energií, že jsem se ani nechtěla milovat se svým mužem. Ale co se nestalo! Mimo jiné se svaly pánevního dna tak zpevnily, že již nemusím na operaci s močovým měchýřem! Doktor byl tak překvapený! A já také jsem moc ráda.“

Kdybychom se na cvičení Mohendžodáro dívali pouze z pohledu tělesného, tak má tyto účinky : posiluje svaly vagíny, pánevního dna a všech závěsů pánevního dna. Zlepšuje prokrvení vaječníků, vejcovodů, dělohy. Posiluje svaly prsů, krku a břicha. Thajky a ženy Jižních moří, Kuby a Tichomoří jsou v tomto posílení svalů zběhlé. Trénují je od malička, tato tradice je předávána z matky na dceru. Vědí totiž, že takto mohou muži, a nejen muži, ale hlavně sobě poskytnout neuvěřitelnou rozkoš z milování a pevného spojení. Pevná a silná vagína je základ pro pěkné milování, a navíc pokud s ní žena umí bravurně pohybovat, stává se vyhledávanou milenkou i v pozdním věku!

Proto se Dámy nebojte tyto svaly posilovat a udržovat, objevíte ve svém životě nový rozměr rozkoše. Úzká vagína není pouze výsadou žen, které se takto zrodí. Navíc těhotenství, porod a věk vykonají zákonitě své zhoubné dílo, úzká vagína se roztahá a svaly pánevního dna povolí.

Muži si nesmírně cení žen, které znají toto umění. Vyhledávají ty ženy, které jim ve svém lůnu poskytnou rozkoš jako žádná jiná. Vy máte možnost v tomto umění vyniknout. Nabídnout muži i sobě veliký dárek. Nejvhodnější pro tento efekt je asána s názvem Šťavnatá jóni. ( čtvrtá asána ze cvičení Mohendžodáro – trénuje se na druhém stupni tantra- jógy).

Jedna mladá žena mi vyprávěla svůj příběh : „ Po porodu jsem se tam dole cítila prázdná. Po porodu se moje sexualita vytratila. Místo energie tam bylo prázdno. Byla jsem nešťastná, protože s mým mužem jsme se rádi milovali a byli jsme spolu šťastní. Myslela jsem, že je to daň za děťátko. Proto jsem také uvítala seminář tantra jógy. Po nabitém víkendu se moje sexualita obrodila, pouze spala, unikala uvolněným pánevním dnem z mého těla. Teď když vím jak uzavřít pánevní zámek a vést svou energii do těla, mé milování s mužem se znovu obnovilo, nebyla to chyba vychladlého vztahu, ale vychladlé jóni, která ztrácela zbytečně svou energii.“

< xml:namespace prefix = o />

Jednoduché principy a pravidla, která je potřeba znát a respektovat. Umění, které je možno zdokonalovat.

 

Šťavnatá jóni základ dobrého milování.

 

Umění určené každé ženě.

 

Znovuobjevení posvátné sexuality.

 

Každá žena může mít vagínu jako osmnáctiletá dívka. 

 

Nebojte se své přirozenosti.

 

Překonejte nástrahy přírody.

 

 

Mohendžodáro a čakry, čakrová léčba

Je známo, že v těle existuje sedm energetických center. Každé centrum odpovídá jedné úrovni těla a vnímání, také jedné endokrinní žláze a emoci. Mohendžodáro otevírá cestu mezi jednotlivými čakrami a harmonizuje jejich energie. Je to velice jednoduché si představit.

 
Jednotlivé asány totiž přímo cíleně pracují s jednotlivými čakrami a jejich vnitřními spojkami. Mezi každou čakrou v těle existuje totiž komunikace a komunikační kanál. Mohendžodáro tento kanál obnovuje a posiluje. Je to stejné jako když cestáři v zimě udržují cesty průjezdné a v zapadané vísce protáhnou stopu sněžným pluhem.
 

To stejné se děje při cvičení Mohendžodáro. Nepoužívané komunikace a vnitřní cesty energie se pomocí jednotlivých asán obnovují a posilují. Mohendžodáro je geniálně uspořádáno, že postupně otevírá jednotlivé komunikace tak, jak jde přirozený evoluční vývoj ženy. Je zaměřen na vývoj ženy od zplození, dětství, pubertu, mateřství, zralou ženu, starou ženu a smrt. Ale pozor Mohendžodáro se nedotýká pouze jednotlivého osobního života, vašeho života jako takového, ale jde daleko za hranice času! Sleduje vývoj archetypu žen, její evoluci v průběhu věků, nadčasovou hodnotu ženství a mateřství. Mohendžodáro je obraz věků, které byly a obraz věků, které nastanou. Mohendžodáro má nadčasovou hodnotu.

Mezi jednotlivými čakrami existují komunikace. Například druhá a pátá čakra. Spontánně se tato komunikace otevírá při milování, energie teče touto stezkou. Žena při orgasmu křičí, sténá, haleká. Může být toto centrum výrazně zablokováno, potom mlčí jako jeptiška.

Mohendžodáro systematicky a cíleně pracuje s významnými ženskými drahami, které podporují růst a vývoj vnitřní ženy. Existují totiž také vnitřní dráhy vnitřního muže. Tyto dráhy jsou využívány u většiny bojových umění a mužských zdravotních cvičení. Proto také nejsou vhodná pro ženy! Dokonce i oblíbené a čínskou kulturou propagované Tai-či! Původně mužské bojové umění a nyní výrazné zdravotní cvičení. Ale jak nevhodné pro dnešní ženu! Dnešní žena, daleko více než kdy dříve, potřebuje všemi možnými způsoby podporovat svou vnitřní ženu! V dnešní ambiciozní společnosti, která klade důraz na výkon a neuznává ženské hodnoty! Tolik se směji ženám, které úporně cvičí karate, kulturistiku, judo. Jsou celé šlachovité a svalnaté, měkké ženské tvary ustoupily do pozadí, jejich vyzařování je mužské. Ach ženy, jste jako muži v sukních! A přitom muž potřebuje ženu!! Měkkou, příjemnou, přívětivou, ženskou, ryzí ženské aspekty a vlastnosti! Tolik Vám chybí!

A proto je zde Mohendžodáro. Cvičení ryze ženské, pro rozvoj vnitřní ženy, otevírají vnitřní dráhy pro podporu vnitřní ženy. Tradiční cvičení, které má své kořeny v dávné tantrické civilizaci. Jak prosté!