DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Spontánní tanec

Představte si samy sebe, jak posloucháte hudbu a najednou uslyšíte skladbu, která Vás nenechá v klidu, cítíte,  jak Vám buší srdce, krev, která proudí v žilách, tep se zrychluje, pomalu se Vám začínají pohybovat nohy, ruce, vlnit boky jen tak do rytmu.. Tělo si začne dělat, co chce.. Vy jen vnímáte hudbu, své tělo a vše okolo Vás je najednou vzdálené.

 

Začnete tančit, skákat, dovádět, radovat se.. Tak,  jak to umí malé děti, když si hrají a nevmímají okolní svět, je jim jedno, co si pomyslí okolí.. Zapomenete na všechny starosti, hlava je prázdná a jste tu jen vy a hudba. Oddáváte se jen hudbě.. Tančíte jako zběsilá, ne podle žádných pravidel, zkrátka jen tak pro radost,  jak to vy sama cítíte. Je to jen Vaše volba, jakým způsobem se budete pohybovat.

 

Zkuste si představit dávné čarodějnické rituály kolem ohně, skákající čarodějky, divoké africké kmeny, které bubnují a pohybují se jako v tranzu, ženy, které svým tancem vábí své muže.. Je jen na Vás, jakou ženu v sobě chcete při tanci probudit..

 

Přestanete vnímat čas, užíváte si tu volnost, svobodu a pohyb... Jen vy a tanec.. Tančíte 5 minut, půl hodiny, hodinu.. celé se to zdá jako okamžik..  a to je spontánní tanec - bez pravidel, bez daných pohybových prvků, bez omezení.. Svoboda, hudba, pohyb, živelnost..